KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13669272
nr 1366 9272
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 66/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:54:06
14/12 18:24:43
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander